Kaş Arası Botoksu

Kaş bölgesindeki kaslar yüz ifademiz sırasında en fazla kullanılan kaslardandır. İlerleyen yaşla birlikte kaslarda gevşeme meydana gelir. Bu gevşeme bölgedeki ciltte kırışıklıklara neden olur. Bu kırışıklıklar çatık kaş diye tabir edilen sert bir ifadeye neden olur. Bu görünüş bozukluğu kısa ve ağrısız bir uygulama olan kaş arası botoksu ile ortadan kaldırılır.

Kaş Arası (Ortası) Botoksu Uygulaması

Kaş arası bölgesinde bulunan kırışıklıklar doktor tarafından muayene edilir. Eğer kırışıklı fazla derin değil ise botoks uygulaması yapılabilir eğer kırışıklıklar derin ise dolgu ile birlikte yapılması daha iyi sonuç verir.

Uygulama öncesi kremle ilgili bölge uyuşturulur. Kırışıklıkların yönü ve biçimine göre botoks özel şırıngalarla enjekte edilir ve işlem tamamlanır.

Kaş botoksu genellikle kaş ve alın botoksu ile birlikte kombine edilir. Tek başına uygulanıyorsa yaklaşık 10-15 dakika sürer. Ağrısızdır ve hiçbir yan etki görünmez.

“Kaş arası botoksu, kaş ortasında meydana gelen çukurluklar ve çizgilenmelerin giderilmesinde etkili bir yöntemdir”

Kaş Arası Botoksu Avantajları Nelerdir?

Kısa süreli ve hasta için konforludur. Etkisini en az 4 ay korur ve sorunsuz bir şekilde tekrarlanabilir. Böylece etki uzun süreye yayılır. Uygulama bölgesinde yan etki oluşmaz. 18 yaşından büyük sağlıklı tüm bireylerde uygulanabilir. İyileşme sürecine gerek kalmaz.

Kaş Arası Botoksu Riskli Midir?

Uygulama basit ve pratik görünse de mutlak yetki ve uzman doktor tarafından yapılmalıdır. Botoks dozunun doğru ayarlanması, enjeksiyonun doğru açı ve noktalara uygulanması gerekir. Bu hususlara dikkat edildiği takdirde hiçbir risk içermez. Ankara’da kaş arası botoksu fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için.

@hlcpolikinigi
Takip Et
Özel Ankara HLC Polikliniği
  • 58 gönderi
  • 245 takipçi
  • 38 takip