Ameliyatsız Yüz Germe

Yüz dış etkiler en açık vücut bölgesidir. Yaşlanma, çevresel etkiler ve yaşam şekli (yanlış beslenme, az su tüketimi, alkol ve sigara kullanımı vb.) nedeniyle yüzde sarkma ve deformasyonlar meydana gelir. Ameliyatsız yüz germe uygulaması ile oluşan sarkma ve deformasyonlar giderilerek daha genç bir görünüme kavuşmak mümkündür Uygulama ile aynı zamanda cilt gençleşir ve parlak bir görümüme sahip olur.

Ameliyatsız yüz germe uygulama üç farklı teknik ile yapılır. Uygulanacak teknik hastaya özel olarak belirlenir. Tüm uygulamaların ortak özelliği hız çözüm sunmalarıdır. Cerrahi uygulamalara göre hasta açısından konforludurlar. Her ne kadar etkilerini belirli bir süre sonra kaybetseler de tekrarlanarak bu süre uzatılabilmektedir.

Yan etki göstermedikleri gibi uygulama sonrası hastalar günlük yaşamlarına ya da iş hayatlarına sorunsuz bir şekilde dönebilirler. İyileşme sürecine gerek yoktur.

Ameliyatsız yüz germe uygulamaları ciltte hiçbir kalıcı ize neden olmaz. Ciltte kesik açılmadığı için dikiş ve sonrası pansuman vb. hastalar için zahmetli olan süreçlere gerek kalmaz.

Sağlıklı tüm bireylerde sorunsuzca uygulanabilirler. Ancak hamilelik ve emzirme dönemlerin, kanser hastalarında uygulanması uygun değildir. Eğer ameliyatsız yüz germe seansı öncesinde yüzde açık yara mevcut ise bu yaraların iyileşmesi beklenir.

Ameliyatsız Yüz Germe Teknikleri

Fokus Ultrason

Ses frekanslarından yararlanılarak yapılan germe işlemidir. Bu frekanslar cilt altını cilde zarar vermeden ısıtır. Isınma cildin kendini yenilemesini sağlar. Bu tekniğin amacı vücudun kendini yenileme işlemini hızlandırılarak kendi kendini gençleştirmesini sağlamaktır. Fokus ultrason tekniğinde vücuda herhangi bir ilaç enjekte edilemez. Yüz germe işlemi doğal bir süreçte gerçekleşir.

Örümcek Ağı Tekniği

Estetik operasyonlarda kullanılan kendiliğinden eriyen dikiş ipleri kullanılarak uygulanan bir tekniktir. Adından da anlaşılacağı gibi ipler cilt altına örümcek ağını benzer şekilde yerleştirilir ve hafice gerdirilir böylece cilt gerginleştirilir. Dikiş ipleri deri altına mikro iğneler ile yerleştirildiği için ciltte kesi açılmaz. Dikiş ipleri kendiliğinden eriyip vücut tarafında doğal yollarla vücuttan atılır. Örümcek ağı uygulaması ameliyatsız yüz gerdirme uygulamaları içinde etkisin en uzun süre koruyan tekniktir. Etki süresi 2- 4 yıl sürer.

Altın İğne

Baş kısmında micro altın iğneler bulunan cihaz aracılığı ile radyofrekanslar cilt alına iletilir. Hem mikro iğneler hemde radyofrekanslar cilt altı dokusunu uyarır ve cildin kendini yenileme refleksini tetikler. Cildin esnekliği artar ve gençleşir. Sonuç olarak cilt gençleşir ve bir pürüzsüz hale gelir.

Ameliyatsız yüz germe uygulamaları her ne kadar cerrahi uygulamalar gibi kompilike bir operasyon gibi görünmese de mutlaka yetki hekimler kişiler tarafından ve kliniklerde yapılmalıdır. Aksi durumda istenmeyen kötü sonuçlar ve hatta çeşitli enfeksiyonlar ile karşılaşılabilir.

@hlcpolikinigi
Takip Et
Özel Ankara HLC Polikliniği
  • 58 gönderi
  • 245 takipçi
  • 38 takip