Botoksla Kaş Kaldırma

Kaş yüz ifadesinin en önemli unsurlarından biridir. Özellikle ilerleyen yaşla birlikte kas yapısının deformasyona uğraması ile kasta yapısında gevşeme yaşanır. Eski elastikiyetini kaybeden kaslar kaşlarda düşmeye neden olur. Çoğu zaman farklı oranlarda sarkan kas yapısı bir kaşın daha aşağıda durmasına neden olur ve estetik olarak rahatsız edici olabilir. Bu sorun günümüzde botoksla kaş kaldırma uygulamasıyla kısa sürede ve ameliyatsız olarak giderilmektedir. Kimiz zamanda kaşların daha kalkık ve keskin bakışlara sahip olmak isteyenler tarafından da tercih edilir. Uygulama sonrası yorgun ifade yerini daha dinç ve enerjik bir ifadeye bırakır.

Ameliyatsız Kaş Kaldırma Estetiği 

Botoksla kaş kaldırma uygulaması, gerçekleştirecek doktor tarafından kaş yapısı detaylı kontrolden geçirilir. Botoks sonrası görünümün nasıl olacağı konusunda hasta bilgilendirilir. Uygulamada botoks alın ve göz çevresine uygulanır. Eğer ihtiyaç duyuluyor ise ek uygulama olarak kaşın bitim noktalarına da botoks enjekte edilir. Kaş botoksunda en önemli husus dozun doğru algılanması ve iki kaşın dengeli bir şeklide kaldırılmasıdır. Dozun iyi ayarlanmaması durumunda kaş ya istenen düzeyde kalkmaz ya da kaşlarda ifadesiz bir görünüm oluşur. Kimi zaman da iki kaş farklı oranlarda kalkar. Bu nedenlerle uygulamayı yapan doktorun bu alandaki tecrübesi çok önemlidir.

“Botoksla kaş kaldırma, Ameliyatsız olarak kaş estetiğinde pratik bir çözüm olarak kullanılmaktadır”

Botoksla Kaş Kaldırma Nasıl Yapılıyor? 

Uygulama öncesi kaş bölgesindeki deri yapısının çok ince olması nedeniyle enjeksiyon bölgesine aneztezik krem sürülür ardından özel şırıngalar ile botoks kompleksi cilt altına enjekte edilir.

Kaş botoksu yaklaşık 10 – 15 dakika sürer ve tam etkisini uygulamadan bir hafta sonra gösterir ve yaklaşık 4 ila 6 ay etkisini korur.

Uygulamadan sonra kısa süreliğine kızarıklık görülmesi normaldir. Bunun dışında herhangi bir yan etki (ödem, morluk veya şişlik) oluşumu görünmez. Hasta uygulamadan hemen sonra taburcu edilir. Kısacası öğle yemeği molası bile kaş botoksu için yeterli bir süredir.

Kaş Botoksunun Avantajları

  • Pratik ve hasta için konforludur.
  • Sonuçları kısa sürede görülür
  • Uygulama tekrarlanarak etkisi uzun süreye yayılır.
  • Herhangi bir kalıcı iz oluşumu yaşanmaz

Botoksun hamilelik döneminde ve kronik kas hastalığı bulunana bireylerde uygulanmadığı unutulmamalıdır. Botoksla kaş kaldırma, ameliyatsız kaş estetiği Ankara’da fiyatları hakkında bilgi almak için iletişim adresinden ulaşabilirsiz.

@hlcpolikinigi
Takip Et
Özel Ankara HLC Polikliniği
  • 58 gönderi
  • 245 takipçi
  • 38 takip