Selülit Tedavisi

Deri üzerinde portakal kabuğu görünümü olarak da adlandırılan selülit, kadınların en çok şikayet ettiği cilt problemedir. Yaşam kalitesi üzerinde olumsuz etkisi yok denecek kadar az olsa da psikolojik etkileri tartışma götürmezdir. Genellikle yaş ve kilolu olmak ile özdeşleştirilse de genetik yatkınlık, yanlış beslenme, egzersizlik, hamilelik ve ergenlik döneminde de görülmektedir. Özellikle genç yaşta görülen selülit oluşumu kişiyi psikolojik olarak daha fazla etkiler.

Hasta için acısız ve konforlu bir tedavi sunan Smooth shape ile selülit tedavisinde yeni bir döneme girilmiştir.

Selülit Nasıl Oluşur?

Dolaşım bozukluğu nedeniyle vücutta bulunan su damarlardan dokulara sızmaya başlar. Suyun cilt dokusuna sızmasıyla ödem oluşumu başlar. Biriken su aynı zamanda yağ, tuz ve diğer minerallerinde dokuda birikmesine neden olur. Bu aşamada selülit artık ciltte kalıcı hale gelmiştir.

Smooth Shape’in Özelliği Nedir?

Bu medikal cihaz farklı fonksiyonları içinde barındırır ve kombine bir işlemi tek seansta uygulamayı mümkün kılar.

İnfrared ışık: Cilt altı yağ dokusuna hacmini genişletir.

Lazer ışınları: Hacmi genişleyen yağ doku hücrelerini ısıtarak parçalar ve sıvılaştırır.

Vakum ve masaj etkisi: Sıvılaşan yağları lenf kanallarına yönlendirir ve vücuttan doğal yöntemlerle atılmasını kolaylaştırır.

Selülit Tedavisi Nasıl Yapılır?

Uygulama bölgesi temizlenerek hijyen hale getirilir. Eğer hastanın acı eşiği çok düşük ise krem ile lokal anestezi yapılabilir. İşlem, uygulanacak bölgeye göre 15 – 30 dakika arasında sürer. Seans süresince hasta herhangi bir acı hissetmez. Hatta masaj etkisi seansı eğlenceli hale getirir.

Tedavi için uygulanacak seans sayısı selülitin niteliğine göre değişir. Seans sayısı en az 8 olmalıdır. Seanslar arasında ara (haftada iki seans) verilebileceği gibi ara vermeden gün aşırı da yapılabilir.

Smooth Shape etkisini, kişiden kişiye değişse de 6 ay ila 1 yıl arasında korur. Eğer hasta isterse uygulama tekrarlanarak etkisi çok daha uzun sürelere yayılabilir.

Smoth Shape, selüliti tedavi ederken aynı zamanda cilt altı yağını azaltır, cildin esnekliğin arttırır ve cilt gençleşmesini (daha sıkı, pürüzsüz ve canlı görünüm) sağlar. Kısacası hastaya çok fonksiyonlu bir tedavi sunar.

Tedavi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Su tüketimi çok önemlidir. Günde en az 1.5 litre su tüketilmelidir. Su cildin nem dengesini korur ve esnek kalmasını sağlar.
  • Kahve, çay, gazlı içecekler fazla tüketilmemelidir.
  • Egzersiz alışkanlığı edinilmelidir.
  • Sigara kullanımı varsa bırakılması her açıdan faydalı olacaktır.
  • Cilt yoğun güneş ışınlarından korunmalı, yüksek faktörlü koruyucu kremler kullanılmalıdır.
@hlcpolikinigi
Takip Et
Özel Ankara HLC Polikliniği
  • 58 gönderi
  • 245 takipçi
  • 38 takip