Kalıcı Makyaj

Kalıcı makyaj, özellikle işi gereği sürekli bakımlı görünmek zorunda olan kadınların tarafından talep edilen bir uygulamadır. Göz ve kaş kontürü ve eyeliner (göz kalemi) olmak üzere yüzün üç bölgesinde yapılır ve cilt rengine göre 2 ila 5 yıl etkisini korur.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Kalıcı makyajda kullanılan boyalar bitkisel içerikli doğal boyalardır. Boyanın rengi ve tonu uygulanacak cildin rengine göre belirlenir. Cilt rengine uygun olmayan tonlar kullanıldığında çizilen kontürler doğal durmaz ve kötü bir görüntü oluşmasına neden olur.

Uygulama öncesi kontürlerin çizgileri nasıl olacağı konusunda hasta ve doktor planlama yapar. Amaç hem hastanın beklentilerini karşılamak hem de yüze uygun doğal bir kontür belirlemektir. Planlama aşamasından sonra uygulama için tarih belirlenir. Belirlenen tarihte uygulama öncesi hasta tekrar muayene edilir. Eğer işlemi engelleyebilecek cilt rahatsızlığı yok ise uygulamaya başlanır.

Kalıcı makyajda boya tek kullanımlık iğneler ile cilde enjekte edildiği için çok az da olsa acı hissi olacağı için önce krem ile cilt hafifçe uyuşturulur. Krem etkisi gösterdikten sonra kalıcı makyaja başlanır. İşlem 30-40 dakika sürmektedir. Makyaj sonrası istirahate gerek yoktur hasta günlük yaşamına kaldığı yerden devam edebilir.

Seans sonrası yeni görünüm hemen gözlemlenir.  Özellikle kaş makyajında renk 5. gün itibariyle tam rengine kavuşur.

Kalıcı Kaş Makyajı 

Kaşın doğal biçiminden memnuniyetsizlik, çeşitli hastalıklar nedeniyle kaşlarda yaşanan dökülmeler ve genetik nedenlerle kaşta bulunan boşluklar kaş makyajının talep edilmesinin ana nedenleridir. Makyaj ile daha biçimli ve daha dolgun kaş formuna kavuşulmuş olunur.

Dudak Makyajı 

Dudak yapısında kontürlerin silik olması, üst ve alt dudaklarda bulunan hafif simetri bozukluğu, yüz biçimine göre ince dudak kontürülerine sahip kişilerde uygulanmaktadır. Makyaj sonunda daha belirgin ve yüz hatlarına uygun budak kontürü oluşturulur.

Eyeliner

Gözeleri daha fazla belirgin hale getirmek ve bakışlardaki keskinliği artırmak için kullanılır.  Göze kalem çekmek çok zaman alır ve acele edildiğinde kimi zaman göze zarar verebilme riski içerir. Kalıcı eyeliner uygulaması bu soruna pratik bir çözüm olarak tercih edilir.

Kalıcı Makyaj Risk İçerir Mi?

Mutlak doğru ellerde ve kliniklerde yapılması koşulu ile hiçbir risk içermez. Uygulamada kullanılan boya tamamen doğal içeriklidir ve vücutta hiçbir reaksiyona neden olmaz. Kullanılan iğnelerde tek kullanımlıktır, enfeksiyona neden olmaz.

@hlcpolikinigi
Takip Et
Özel Ankara HLC Polikliniği
  • 58 gönderi
  • 245 takipçi
  • 38 takip